Удинезе сложи край на черната серия с обрат срещу Болоня

Отборът на Удинезе сложи край на черната си серия от 4 поредни загуби в Серия "А". В мач от 6-ия кръг на италианското първенство тимът от Удине постигна обрат срещу Болоня и спечели с 2:1 на "Ренато Дал'Ара". Отборът на Удинезе нямаше спечелена точка от победата си в първия кръг с 1:0 срещу Ювентус като гост, а след днешния успех събра 6 точки и заема 13-а позиция в класирането. Болоня пък се намира на незавидното 18-о място със само едан победа и 3 точки.

В 30-ата минута след хубава атака на домакините отдясно Антони Муние бе намерен във вратарското поле на гостите от Лука Рицо и без проблеми вкара един от най-лесните голове в кариерата си - 1:0 за Болоня. В 61-ата минута обаче резервата Емануел Баду бе изведен очи в очи с вратаря на Болоня Антонио Миранте и първоначално не успя да го преодолее, но бранителите на домакините действаха лошо и Баду получи шанс за добавка, който не пропусна - 1:1. Обратът стана факт в 85-ата минута, когато Дуван Сапата бе изпуснат от защитата на Болоня и с удар отблизо донесе победата на Удинезе.