Бордо се справи с Лион за едно полувреме

Бордо победи с 3:1 Лион в мач от осмия кръг на Лига 1. Жирондинците се реваншираха на феновете си за тежката загуба от Ница с 1:6 преди три дни и се върнаха бързо на правия път. Домакините си подпечатаха успеха още през първата част, когато вече водеха с 3:0. С много силен мач се отличи Уахиб Хазири, който първо откри резултата в 17-ата минута, а после подаде за попаденията на Ярослав Плашил и Пабло в края на първата част. В 78-ата минута Клаудио Бовю намали за "хлапетата", но това се оказа недостатъчно за гостите.

По този начин Бордо взе глътка въздух и вече има десет точки на 12-а позиция в класирането. Лион пък продължава с редуването на силни и слаби мачове и остава с две повече на шесто място.