Национална лига футзал: Левски - Черно море

129 любители на тениса се включиха в поредния турнир на Interactive Tennis League в София

Все повече любители на тениса стават част от най-масовата лига по тенис за аматьори в София и страната – Interactive Tennis. В 9-ия кръг от софийските вечерни турнири за сезон 2015, 129 желаещи се включиха, като по традиция бяха разпределени в 3 различни категории – ITL125 за начинаещи, ITL250 за средно напреднали и ITL500 за майсторите. Турнирът започна с тепърва прохождащите в тениса – ITL125, като все повече начинаещи се осмеляват да дебютират в състезателни условия. За втори пореден път до финала в най-ниската категория достигна Георги Тодоров, който се изправи срещу Иво Недков. Георги показа израстване, но отново трябваше да се задоволи с второто място, след като Иво допусна по-малко непредизвикани грешки и заслужено вдигна купата. В най-масовата категория – ITL250, се включиха 47 участника.

След много силни игри до финала достигнаха Радостин Рачев - световен шампион и трикратен европейски шампион на двоен батут, както и Георги Петров. Радостин обаче нямаше възможност да играе в спора за титлата и вместо него, като „щастлив губещ“, се появи Павел Бешев. Той се изправи срещу Георги Петров, но нямаше много аргументи и загуби с 0:4, 2:4. Този път изданието в категория ITL500 премина без голяма част от най-добрите състезатели. Сред по- изявените имена беше това на Станислав Георгиев, който обаче подцени Радостин Рачев и световният шампион на двоен батут веднага се възползва от своя шанс, оформяйки изненадата още в първия кръг. На 1/4-финалите Рачев допусна първата си загуба в турнирите на Interactive Tennis League, след като беше надигран с 2:4, 4:1, 7-10 от Иван Златков. В последствие Иван достигна и до първия си финал в лигата, където трябваше да се изправи срещу победителя от категория ITL250 Георги Петров. Георги показа страхотна форма по пътя си към този мач, надигравайки съперниците си с по 2:0 сета.

Той започна уверено и самия финал, като успя да измъкне първия сет след тайбрек. Тази развръзка не се отрази добре на психиката на неговия съперник. Иван започна да допуска много непредизвикани грешки и така за пръв път в историята на Interactive Tennis League имаме победител в две категории едновременно – Георги Тодоров. Турнира ще се запомни и с рекорд за най-дълго разиграване, където главни действащи лица бяха Иво Недков и Тихомир Желев. Двамата направиха над 7 минутно разиграване от 421 удара в спора за една единствена точка! Всички резултати от турнира може да видите ТУК.

Следващият и последен за летния полусезон турнир от веригата ще бъде Вечерния Мастърс. В него могат да участва всеки, без значение от неговия рейтинг (повече информация за рейтинга тук). Сред вече записалите се за участие тенисисти личат имената на редица шампиони от турнирите в лигата и Weekend Tour Кирил Стоянов, Никола Милев, Едиз Батран, Станислав Иванов, Никос Панетимитакис, Петьо Борисов и други. Освен 1000 точки, победителят ще спечели и ваучер за пазаруване в магазините на