Федерер донесе победа на Швейцария срещу Холандия

Роджър Федерер спечели своя 41-ви мач на сингъл в турнира за "Купа Дейвис", след като се наложи с 6:3, 6:2, 6:4 над Тимо де Бакер, с което осигури на националния тим на Швейцария място в Световната група.

Де Бакер стартира много добре в първия сет. Холандецът получи два шанса за изравняване в осмия гейм, но Федерер спечели осем от последните девет точки и взе аванс в мача. Швейцарецът проби подаването на Де Бакер в третия и петия геймове на втория сет, след което направи същото и в началото на заключителната част. Де Бакер така и не стигна до възможност за пробив, а Федерер спечели двубоя за Швейцария след час и 44 минути на корта.

"Днес се чувствах добре. Може би не съм се чувствал толкова добре през цялата седмица. Очевидно имахме затруднения в мача на двойки, но поради някаква причина днес подходих много спокойно към двубоя на сингъл. Имах сили и за пет сета, без проблем", каза носителят на 17 титли от Големия шлем.

Швейцарците поведоха с 2:0 победи срещу Холандия в първия ден на двубоя, но гостите намалиха в мача на двойки и така се наложи Маестрото да играе за трети път.