Изненадваща първа загуба за Ман Сити, Уест Хам с пореден феноменален успех (видео)

Лидерът в класирането на английската Висша лига Манчестър Сити допусна изненадващо първо поражение в шестия кръг от сезона. Възпитаниците на Мануел Пелегрини, които до момента водеха убедително в класирането и дори не бяха допуснали гол в първите си пет мача от сезона, загубиха с 1:2 домакинството си на Уест Хам. "Чуковете" пък от своя страна записаха поредното си феноменално представяне далеч от дома. След победите над Арсенал (2:0) и Ливърпул (3:0) като гост, отборът на Славен Билич постигна трета поредна победа като гост на един от основните претенденти за титлата от Висшата лига. Виктор Моузес и Диафра Сако дадоха солиден аванс на лондончани в първия половин час от срещата, а Кевин де Бройне с първия си гол за "гражданите" намали. След почивката обаче домакините така и не успяха да преодолеят за втори път Адриан и трябваше да се примирят с първото си поражение за сезона.

Виктор Моузес откри резултата след само шест минути игра, забивайки първия гол във вратата на Манчестър Сити за сезона. Нигерийският национал, играещ под наем в Уест Хам от Челси, простреля Джо Харт за първи път с удар от близо 20-на метра в близкия му ъгъл. Ударът на Моузес изненада английския национал на вратата на "гражданите" и Харт не се намеси никак добре, за да отрази далечния изстрел.

В 31-ата минута гостите успяха да удвоят аванса си. Диафра Сако отблизо прониза Харт след разбъркване в наказателното поле, дошло след корнер. Отбраната на "гражданите" не успя да се справи с изчистването на топката от наказателното си поле и освен да изрита Диафра Сако, който в крайна сметка отбеляза попадението, не направи друго.

Домакините успяха да намалят изоставането си точно преди края на първото полувреме. Кевин де Бройне отбеляза първото си попадение с екипа на Ман Сити по особено красив начин. Серхио Агуеро подаде на белгиеца, който с удар извън наказателното поле простреля Адриан дел Кастийо.

През второто полувреме домакините натиснаха мощно, но редица пропуски пред вратата на "чуковете" ги лишиха от изравняване или дори пълен обрат. Туре Яя пропусна голяма част от положенията пред вратата на Адриан, като няколко негови диагонални удара бяха или спасени от испанския врата, или минаха на милиметри от страничната греда. В 86-ата минута вратарят на гостите спаси вратата си от сигурен гол след удар на Вилфред Бони с глава.

Изненадващата победа е трета поредна за "чуковете" в английската Висша лига след тези над Ливърпул на "Анфийлд" и Нюкасъл, която бе и първи успех у дома за тях през сезона. Трите точки изкачиха отбора на Славен Билич на второто място в класирането с 12 точки, вече само на три зад лидера Манчестър Сити, който остана с 15 в своя актив.