Поредна издънка на Ливърпул, този път срещу Норич (видео)

Отборът на Ливърпул записа поредния си негативен резултат, след като не успя да победи Норич на своя "Анфийлд" и завърши наравно 1:1 с "канарчетата", които са традиционно удобен съперник за мърсисайдци. Дани Ингс отбеляза първия си гол за "червените" три минути след появата си в игра на почивката, но поредната глупава грешка в защита коства на Ливърпул победата. Ръсел Мартин изравни в 61-ата минута, след като Симон Миньоле не успя да избие центриране от корнер пред собствената си врата и я остави напълно неохраняема, за да вкара защитникът на Норич за 1:1.

До края на мача домакините така и не успяха да стигнат до втори гол и регистрираха четвърти пореден мач без победа във всички турнири. "Червените" на Брендън Роджърс имат две поредни загуби и две поредни ремита и заемат незавидното 13-о място в класирането на Висшата лига с осем точки. Норич е на 11-а позиция със същия актив.

Преди почивката и двата отбора не демонстрираха почти нищо и положения пред двете врати липсваха. Това бе лоша новина по-скоро за домакините, които бяха пуснали в игра и двамата си основни нападатели - Даниел Стъридж и Кристиан Бентеке, но те разочароваха тотално и още на полувремето белгиецът бе заменен от Дани Ингс.

Младият англичанин моментално повлия на двубоя и в 48-ата минута даде аванс на своя отбор, вкарвайки първия си гол с екипа на своя нов клуб след трансфера си от Бърнли през лятото. Той получи подаване от Алберто Морено и демонстрира отлична скорост, за да преодолее Джон Ръди и на празна врата да се разпише за 1:0.

Това попадение обаче не успя да успокои домакините, които за пореден път през сезона демонстрираха лабилността си в отбрана, за да допуснат изравняване. Симон Миньоле този път "отне" възможността на бранителите пред себе си да допуснат груба грешка и подари топката на Ръсел Мартин, за да вкара той за 1:1 след изпълнение на корнер. Малко след попадението на Мартин, гостите можеха да стигнат и до пълен обрат, след като Алберто Морено и Мартин Шкъртел позволиха на Люис Грабън да стреля от 3-4 метра след центриране от крилото, но този път Миньоле компенсира грешката си за гола и спаси отбора си от сигурен гол.

Пред вратата на Ръди домакините също пропуснаха едно отлично положение да отбележат. Филипе Коутиньо бе оставен да напредне сам в половината на Норич и да достигне до отлична позиция за удар след контраатака на домакините, но не успя да преодолее вратаря от по-малко от 10-на метра. Така Ливърпул за пореден път разочарова привържениците си и не успя да победи пред своя публика на "Анфийлд".