ПСЖ бе твърде отпуснат за победа в Реймс

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа второ поредно равенство в Лига 1, след като не успя да победи при гостуването си на Реймс в мач от шестия кръг на шампионата и двубоят завърши 1:1. Наставникът Лоран Блан даде шанс на част от резервите на тима, които не успяха да го убедят, че заслужават титулярно място.

Парижани имаха доста повече чисти положения за гол, но показаха липса на концентрация, което им изигра лоша шега. Най-сериозният пропуск направи Златан Ибрахимович в средата на втората част, когато шведът не успя да прати топката във вратата на празна врата с глава.

Така в 83-ата минута домакините стигнаха до откриване на резултата. Лайвин Курзава изигра несериозно една ситуация в наказателното си поле и се опита да изчисти топката с пета. Кълбото обаче се озова в краката на Никола де Превил, който намери Тоесон Жордан Сиебачо, който от своя страна на опразнената врата нямаше как да сбърка. За късмет на парижани веднага след подновяването на играта те успяха да изравнят. Хавиер Пасторе намери с прехвърлящ пас резервата Единсон Кавани, който без да се бави я прати в мрежата.

По този начин ПСЖ запазва лидерската си позиция в класирането и преднината им от втория Рен остава една точка. Реймс пък продължава с отличното си представяне до момента и засега е на трета позиция с 11 точки.