"Местайя" не видя голове (видео)

Отборите на Валенсия и Бетис направиха 0:0 в среща от четвъртия кръг на испанското първенство. "Лос вердибланкос" играха почти цяло полувреме с човек по-малко след много спорен втори жълт картон на Даниел Себайос. Въпреки това "лос че" не намериха начин да преодолеят вратаря Антонио Адан.

Гостите от "Бенито Вийямарин" първи стреляха към вратата: в четвъртата минута Хайко Вестерман прати топката над гредата. Завърналият се в състава на севилци Хоакин Санчес шутира в ръцете на Хауме Доменек в десетата. Антонио Адан се намеси много точно след изстрел на Софиан Фегули в 17-ата минута. Хоакин (28) и пак Фегули (33) създадоха другите две интересни положения до края на полувремето, но без успех.

В 48-ата минута тимът на Пепе Мел остана с човек по-малко след спорен втори жълт картон на Даниел Себайос. В 51-ата Хави Фуего за малко не изненада излезлия напред Адан. Натискът на "прилепите" не донасяше желаните положения. Акциите на "бяло-черните" бяха лесно предвидими. В 77-ата Родриго де Паул се хвърли симулативно към наказателното поле и заслужено получи жълт картон. В добавеното време на мача Аймен Абденур стреля с глава след корнер, но Адан успя да улови.

Момчетата на Нуно Санто имат три равенства и голова разлика 2:1 за четирите си срещи в Ла Лига от началото на сезона. Баломпие е с пет точки и намира място в средата на таблицата.

Снимка: "Марка"