Бетис се изложи в дебюта на Ван дер Ваарт (видео)

Отборът на Бетис пропусна чудесна възможност да се изкачи в горната половина на класирането в Примера. Севилци загубиха на собствен терен от Депортиво Ла Коруня с 1:2 в последен мач от междинния кръг, който беше и дебют със зелено-белия екип за Рафаел Ван дер Ваарт. Холандската звезда започна като титуляр, но се контузи в началото на второто полувреме и трябваше да бъде заменен.

Първото полувреме не предложи много емоции за зрителите, въпреки усилията на любимеца на феновете на Бетис Хоакин да сътвори нещо интересно пред вратата на гостите. В 54-ата минута Феде Картабия напредна и с мощен далечен удар не остави шансове на Антонио Адан. Преди да спре във вратата, топката се отби от напречната греда и това направи попадението още по-красиво.

Бетис изравни само пет минути по-късно. Разписа се Петрос след подаване на резервата Даниел Себайос. "Вердибланкос" потърсиха пълен обрат, но бяха изненадани в 72-ата минута, когато след комбинация със Селсо Борхес Фейсал Фажир донесе победата на Депортиво.

Галисийци вече са 7-и в класирането с 8 точки, а Бетис остана с 5 и е на 14-а позиция. В следващия кръг тимът на Пепе Мел гостува на Спортинг (Хихон), а Ла Коруня приема Еспаньол.