Шиникова се класира за четвъртфиналите в Добрич, Костова и Аршинкова отпаднаха

Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Добрич с награден фонд 25 хиляди долара. Шиникова елиминира поставената под номер 7 София Шапатава (Грузия) с 6:2, 6:0, след като взе десет поредни гейма по пътя си към успеха. Така 23-годишната софиянка заработи 14 точки за световната ранглиста и 654 долара, а за място на полуфиналите ще играе срещу победителката от мача между Чагла Буюкакчай (Турция) и Андреа Гамис (Венецуела).

Другите две българки отпаднаха във втория кръг. Номер 4 в схемата националка Елица Костова загуби от участващата с "уайлд кард" Тамара Зиданшек (Словения) с 6:4, 1:6, 3:6. 17-годишната Петя Аршинкова, която се включи с покана от организаторите, пък не успя да вземе гейм срещу втората поставена Ана Богдан (Румъния).