Лориен взе първа победа

Отборът на Лориен записа първи успех в новия шампионат на Лига 1, след като надигра с 3:1 Анже в бретанското дерби от петия кръг на надпреварата. За гостите това пък бе първа загуба през новия сезон. Ромен Сис откри резултата за Анже през първата част, но след почивката с голове на Ян Жуфър, Маджид Уорис и Бенжамен Жано "мерлузите" стигнаха до успеха.

Реймс продължава с доброто си представяне през новия сезон и стигна до равенство 2:2 при визитата си на Тулуза, въпреки че губеше с 0:2 до почивката след попадения на Жан-Армел Кана-Бийк и Мартин Брайтуайте. Теосон Джордан Сиебачо и Фредерик Бюло през втората част обаче донесоха точката на Реймс, който заедно със Сент Етиен поделят втората позиция в шампионата.

Каен взе три точки при визитата си на Троа с 3:1. Жюлиен Фере, Сиам Бен Юсеф и Венсан Бесат бяха точни за нормандците, докато Куентен Отон вкара за домакините, които все още нямат успех от началото на шампионата.

Гинган излъга Ница с 1:0 като гост, благодарение на попадение на Юнус Санхаре 15 минути преди края на мача.