Норич спечели дербито на новаците

Отборът на Норич записа втората си победа от началото на сезона в Премиър лийг и прекъсна поредицата си от два мача без успех. “Канарчетата” се наложиха над Борнемут в дербито на новаците, печелейки у дома на “Кероу Роуд” с 3:1 и вече имат 7 точки след 5 изиграни мача, докато “черешките” имат 4 точки в актива си.

Камерън Джероум даде аванс на домакините десет минути преди края на първото полувреме. Таранът реализира за 1:0 с дебютното си попадение за сезона, дошло благодарение на хубава асистенция на Уес Хулахан. До почивката нямаше повече голове, но седем минути след подновяването на играта именно Хулахан удвои преднината на своя тим - 2:0, отбелязвайки с хубав удар от границата на наказателното поле. Петнадесет минути по-късно Норич вече бе напред с класически резултат - 3:0. Матю Джарвис се разписа при първия си мач за Сити, след идването си под наем от Уест Хам. Халфът се отчете с гол след пас на Джони Хоусън.

Гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение. То дойде девет минути преди края на редовното време и бе дело на Стийв Кук, като защитникът записа първи гол в Премиър лийг в кариерата си.

Следващата седмица Борнемут приема у дома Съндърланд, докато Норич за Норич предстои гостуване на Ливърпул.