Брилянтният Белинели (видео)

Марко Белинели бе един от основните виновници за победата на Италия срещу Испания със 105:97. Двубоят бе един от най-интригуващите и атрактивните от началото на ЕвроБаскет 2015, а новото попълнение на Сакраменто Кингс изнесе лекция по стрелба от дистанция през второто полувреме, когато реализира 7 тройки от 7 опита, след като през първата половина на двубоя бе 0/2.

29-годишният гард остави срещу името си 27 точки, 7 асистенции и 4 борби за 35 минути игрово време. Белинели определено нямаше ден в стрелбата от игра, реализирайки само 1 от 7 опита, но компенсира със смъртоносния си мерник от тройката.

“Адзурите” имат 2 победи и 1 загуба до момента, а днес се изправят срещу домакините от Германия.