Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Шампионът Чилич продължава в Ню Йорк

Поставеният под номер 9 в основната схема Марин Чилич продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ. 26-годишният хърватин е първият 1/4-финалист в Ню Йорк, след като постигна победа с 6:3, 2:6, 7:6(2), 6:1 срещу заемащия 27-ата позиция в схемата Жереми Шарди (Франция).

В шестия гейм на първия сет французинът допусна пробив, който не успя да върне до края на частта. Във втория сет ситуацията се промени и Чилич бе разколебан. Шарди записа четири поредни гейма в сметката си от 2:2 и така изравни резултата в частите. Изравнените сили си проличаха ясно в третия сет, в който пробиви липсваха. Така се стигна до тайбрек, който мина под пълната доминация на хърватина - 7:2 точки. Неприятният развой на тайбрека не се отрази зле на Шарди и той рухна. В четвъртата част французинът успя да спечели само един грейм и така отпадна от последния за сезона турнир от Големия шлем.

Това бе трети сблъсък между двамата тенисисти и втори успех за Чилич. Неговият съперник на 1/4-финалите ще бъде определен от френския дуел между Жо-Вилфред Цонга и Беноа Пер.