Малта и Азербайджан си вкараха четири гола (видео)

Малта и Азербайджан завършиха 2:2 в квалификационен мач за Евро 2016 в групата, в която е и българският тим. По този начин двата състава остават на последните две места и финалните два кръга са протоколни за тях. Рахид Амиргулиев изведе гостите напред с точен изстрел в 36-ата минута. Домакините стигнаха до пълен обрат през втората част, като първо ветеранът Майкъл Мифсуд заби 40-ия си гол с националната фланелка в 55-ата минута, а след това в 71-ата минута натурализираният нигериец Алфред Ефионг се разписа за 2:1. Десет минути преди края обаче отново Амиргулиев се оказа на точното място и оформи крайното 2:2.

За азерите това беше трета поредна квалификация без поражение и те вече имат 6 точки, като тук се включва и победа над Малта в Баку. Островитяните пък са последни с 2 точки, като първата беше спечелена на "Васил Левски" срещу България през есента на 2014 г.

След месец - на 10 и 13 октомври, Азербайджан приема Италия и гостува в София, а на малтийците им предстои визита в Норвегия и домакинство срещу хърватите.

МАЛТА - АЗЕРБАЙДЖАН 2:2
0:1 Амиргулиев (36)
1:1 Мифсуд (55)
2:1 Ефионг (71)
2:2 Амиргулиев (80)