Италия си е Италия! "Адзурите" едвам-едвам излъгаха Малта (видео)

Отборът на Италия победи с кански мъки Малта в мач от нашата група в квалификациите за Евро 2016. В герой за "Скуадра адзура" се превърна нападателят Грациано Пеле, който бе точен в 69-ата минута след центриране отдясно на резервата Антонио Кандрева. Италианците не изневериха на стила си и без да бият с голяма разлика взеха своето. Двубоят на "Артемио Франки" във Флоренция можеше да се развие и зле за домакините, но преди почивката малтийците направиха 2-3 пропуска пред вратата на Джанлуиджи Буфон.

Наставникът на четирикратните световни шампиони Антонио Конте започна в схема 4-3-3, като атаката на Италия бе водена от Пеле, Едер и Маноло Габиадини, който хвърли много сили. Още в третата минута ветеранът Андреа Пирло пробва мерника си от фаул, но се стигна само до корнер. В 29-ата минута дойде най-опасната ситуация в наказателното поле на СуперДжиджи, но при удар на малтийски играч топката профуча до страничната греда. В 35-ата минута халфът на Милан Андреа Бертолачи бе близо до откриване на резултата, но вратарят Хог успя да избие шута му. Малко след това Едер стреля от добра позиция в аут.

Футболистите на Конте започнаха много активно през втората част, като фланговите им атаки се редуваха една след друга. В 57-ата минута Габиадини бе на косъм от изключително красив гол, но диагоналният му удар от близо 30 метра се спря в гредата. Така нещата бяха добутани до 69-ата минута, когато Пеле посрещна трудна топка с глава и я прати в мрежата - 1:0, което се оказа напълно достатъчно за опитните домакини. До края италианците разиграваха и търсена нов гол, но вече с далеч по-малка стръв.

След днешните резултати в нашата група Италия изравни Хърватия на върха в класирането, като двата тима имат по 15 точки. Все още се чака крайното решение от УЕФА относно отнемането на точка от актива на Хърватия, като според сайта на европейската централа отборът от Балканите все още има 15 точки. По-рано днес "ватрените" не успяха да надвият Азербайджан, с което допуснаха "Скуадрата" да ги настигне. За момента обаче хърватите са с по-добри показатели и остават първи, което не е от кой знае какво значение предвид факта, че първите два състава от всяка група се класират директно за финалите във Франция.

Италия - Малта 1:0