Най-после радост за България - "лъвчетата" се разправиха с Румъния в евроквалификация (видео)

Най-после радост за родния футбол. Тя дойде от представянето на младежите на България, които биха с 2:0 Румъния като гост в мач от квалификациите за Евро 2017 в Полша. Головете за нашите вкараха двама таланти на Литекс -Георги Минчев и Никола Колев.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без сериозни положения пред вратарите Кожукару и Китанов. Единственият шут до този момент отправи Табакариу в 12-ата минута, но българският страж спаси.

Така се стигна до 16-ата минута, в която България поведе в резултата. Василев бе съборен от Табакариу. Реферът отсъди фаул. Футболистът на Лудогорец центрира към Георги Минчев, който реализира - 1:0 за младите лъвчета.

В следващите минути двата отбора си размениха по един изстрел. Първо Балаша не уцели вратата, а след това същото стори и Милен Гамаков.

В 34-ата минута България бе изключително близо до втори гол. Борислав Цонев осъществи добър самостоятелен пробив, след който се озова сам срещу вратаря. Халфът на Левски правилно подаде към свой съотборник, който му върна топката. Цонев успя да преодолее стража на домакините и стреля от 15 метра, но защитник на румънците изчисти с глава пред голлинията.

Именно при 1:0 в полза на България приключи първата част.

Първата опасност за второто полувреме беше пред Китанов, но стражът на трикольорите спаси опасен шут на Паун от фаул в 52-ата минута. Само 120 секунди по-късно откъсващия се сам срещу вратаря Вутов бе задържан от Табакариу и румънският защитник логично получи директен червен картон.

В 69-ата минута Ради Цонев стреля мощно от 26 метра, но Кожукару изби в корнер. Към края на срещата българските футболисти отново погледнаха по-сериозно към домакинската врата. В 83-ата минута добра контраатака завърши с пас към резервата Георг Илиев, който стреля, но стражът на румънците изби в корнер.

Две минути преди края на редовното време Пушкаш се измъкна от българската защита и стреля, но Китанов отново прояви класа и спаси. В ответната атака топката стигна до резервата Никола Колев, който след шут от 19 метра вкара в долния ляв ъгъл за крайното 2:0 за България.

Така лъвчетата събраха три точки от първите си две срещи в групата, тъй като през март претърпяхме поражение с 1:3 от Уелс.

РУМЪНИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:2