ПСЖ помете Монако в дебюта на Ди Мария

Отборът на Пари Сен Жермен продължава победния си ход в Лига 1. Тази вечер шампионът записа четвърти пореден успех на сметката си в гостуването на Монако на "Луи II". Очакваното дерби не се получи и гостите доминираха през цялото време и с голове на Единсон Кавани в 58-ата и 73-ата минута и Есекиел Лавеци в 83-ата минута сломиха съпротивата на съперника. Дебют в мача направи новото попълнение на столичани Анхел ди Мария, който се отличи и с фамозна асистенция за третия гол.

Първото полувреме ПСЖ бе по-активният отбор и създаде повечето голови положения. В 6-ата минута Златан Ибрахимович опита изненадващ удар, но покрай вратата. След това в 23-ата минута Блес Матюиди получи перфектен прехвърлящ пас зад защитата, но останал очи в очи с вратаря стреля право в него. Две минути по-късно пък Ибра финтира защитник в наказателното поле и върна за нахлуващия Максуел, който се размина с топката, но тя стигна до Единсон Кавани, който отправи удар, но в ръцете на вратаря.

В същото време Монако играеше доста по-прибрано и рядко стигаше до голови опасности. Единствено в 17-ата минута Стефан Ел Шаарауи направи хубав пробив и опита удар, но прекалено слаб, а освен това той претендираше и за нарушение срещу него.

В началото на второто полувреме домакините започнаха по-атакуващо и в 48-ата минута отново Ел Шаарауи имаше шанс да стреля от границата на наказателното поле, но отново прекалено слабо. В 58-ата минута обаче Пари Сен Жермен организира прекрасна контраатака, Матюиди центрира отляво и Единсон Кавани с глава откри резултата в мача - 0:1.

В 66-ата минута дебют за парижани направи новото попълнение Анхел ди Мария, който замени Лукас Моура. В 73-ата минута пък гостите стигнаха до втори гол и отново Кавани бе негов автор. Уругваецът бе изведен перфектно от Ибрахимович и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира. В 83-ата минута и Ди Мария демонстрира невероятния си талант, като даде великолепен извеждащ пас за Лавеци от около 30 метра, който надбяга прекия си пазач и окончателно реши всичко в мача за 0:3.

Така Пари Сен Жермен е на първото място в класирането с пълен актив от 12 точки. Монако пък записа първото си поражение за сезона и с 5 точки се намира на 13-ата позиция в таблицата.