Бордо записа първа победа през новия сезон

Отборът на Бордо постигна първа победа в шампионата на Лига 1, след като надигра с 2:0 Нант в дербито на Атлантика от четвъртия кръг на първенството. Резултатът бе открит от Уахиб Хазири малко преди почивката, след като получи добър пас от Енцо Кривели. Преди това атакуващият халф бе пропуснал дузпа, след като опитът му за изпълнение в стил Паненка не успя.

В началото на втората част "канарчетата" останаха с човек по-малко, след като новото попълнение Емир Леняни бе изгонен за два жълти картона. В края на мача Милош Гаич подпечата успеха за жирондинците, след като получи пас от Диего Ролан с мощен шут разстреля вратаря. Така Бордо вече има пет точки от началото на сезона и заема десето място в класирането. Нант пък има две повече за осмата си позиция.