Първа загуба за Юнайтед, Суонзи вече е кошмарът на Ван Гаал (видео)

Манчестър Юнайтед записа първа загуба през новия сезон, след като допусна обрат и поражение с 2:1 от Суонзи на "Либърти Стейдиъм". Хуан Мата откри резултата в 48-ата минута, а Андре Аю (61') и Бафетимби Гомис (66') вкараха първите голове във вратата на Серхио Ромеро в Премиър лийг. Аржентинецът направи и първата си по-сериозна грешка в кариерата си на "Олд Трафорд", като не се намеси добре при второто попадение в своята врата.

"Лебедите" се оказват най-неудобния съперник на Манчестър Юнайтед под ръководството на Луис ван Гаал. През миналия сезон Суонзи победи два пъти "червените дяволи" и стана единственият тим с дубъл над Юнайтед в съответната кампания.

Уейн Раутлидж започна вместо контузения Джеферсън Монтеро за домакините. Ван Гаал бе направил също една промяна в своя състав - Андер Ерера стартира вместо Аднан Янузай. Маруан Фелаини, който изтърпяваше наказание в първите три шампионатни срещи, бе на скамейката за началото.

Още във втората минута Мемфис Депай стреля опасно от пряк свободен удар, но Фабиански изби. Малко след това шут на Мата премина близо до целта. В 21-ата минута гостите, които осезаемо започнаха по-активно, създадоха най-чистата възможност да момента. Депай намери Ерера в наказателното поле. Испанецът пусна много добре към Мата, който нанесе силен удар, но топката премина встрани от дясната греда.

Суонзи отговори с още по-чиста голова ситуация. Домакините изпълниха заучено пряк свободен удар, като Шелви подаде по земя към Гомис, който много технично продължи към Сигурдсон. Исландецът се озова зад отбраната на Юнайтед и стреля мигновено, но топката профуча на сантиметри встрани. В 27-ата минута Гомис навърза с лекота Блинд и Смолинг и стреля отдясно, но топката срещна далечната греда.

В 49-ата минута гостите излязоха напред след доста сериозна грешка в отбраната на "лебедите". Шоу центрира отляво, Рууни се опита да засече, но се размина, като заедно с това излъга двама бранители. Топката стигна до далечната греда, където Ашли Уилямс проспа ситуацията и позволи на Мата, който бе зад него, да засече. Само две минути след това отново Уилямс бе напът да си отбележи нелеп автогол, но Фабиански със сетни усилия успя да спаси.

В 60-ата минута Мата пропусна нова добра възможност, а много скоро след това Суонзи изравни. Ашли Уилямс намери с дълго подаване Сигурдсон по десния фланг. Исландецът центрира в наказателното поле, където Аю засече с глава. Топката тупна в земята и влезе във вратата на Ромеро.

Само пет минути след това обратът бе пълен. Аю намери Гомис, който стреля неособено силно, но Ромеро се намеси лошо и позволи топката да мине покрай него до близката му греда.

В 88-ата минута Уейн Рууни овладя много добре едно дълго подаване към него, нахлу в наказателно поле и падна, претендирайки че е бил фаулиран от Уилямс. Мартин Аткинсън не даде сигнал за дузпа, което изглеждаше правилно решение.

Така Луис ван Гаал трябваше да преглътне трета загуба от Суонзи, откакто дойде във Висшата лига. През миналата година "лебедите" спечелиха и двете срещи с "червените дяволи", като и тогава победите бяха с по 2:1.