Сезонът за Марсилия се превръща в кошмар (видео)

Феновете на Олимпик Марсилия си помислиха, че под ръководството на новия старши треньор Мичел отборът бързо ще се измъкне от кризата, но действителността се оказа различна. След разгромния успех с 6:0 над Троа миналата седмица, днес марсилци отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Гинган и записаха трета загуба от 4 мача. В същото време домакините се отлепиха от дъното в таблицата с първия си успех за сезона.

Мачът на "Рудуру" започна с дузпа за Гинган още във 2-ата минута, когато Ласана Диара повали Джими Бриан в наказателното поле. Слоан Приват обаче стреля право в ръцете на Стив Манданда и пропусна да даде летящ старт на домакините. В средата на полувремето новото попълнение на ОМ Реми Кабела опита да изненада Йонас Льосл от далечна дистанция, но датският страж на Гинган внимаваше.

След почивката и двата тима заиграха на по-високи обороти. Техничен превхрълящ удар на Никола Бенезет не попадна в очертанията на вратата на гостите, но в 72-ата минута Приват се реваншира за пропуснатата дузпа и откри резултата. Нападателят на Гинган получи пас от Бриан и технично насочи топката в мрежата.

Последва натиск на Марсилия и Льосл трябваше да избива удари на Миши Батшуай и Хавиер Манкийо. Минута преди края на редовното време плътен изстрел на Бенезет завари неподготвен Манданда и сложи точка на спора.