Борусия разгроми норвежци, хитът Войводина аут от Европа

Борусия (Дортмунд) записа най-изразителната победа в срещите-реванш за влизане в групите на Лига Европа, след като разгроми със 7:2 у дома норвежците от Од Гренланд. Така с общ резултат 11:5 възпитаниците на треньора Томас Тухел продължават напред във втория по сила европейски клубен турнир.

Надеждите на гостите от скандинавската държава да продължат за сметка на именития си съперник рязко се покачиха в 19-ата минута, когато Халворсен изведе Од Гренланд напред в резултата. Само шест минути обаче бяха нужни на Борусия, за да изравни чрез Мхитарян, който даде знак головото шоу на "Сигнал Идуна Парк" да започне. В крайна сметка Борусия победи със 7:2.

Екзекуторът на Сампдория Войводина (Нови Сад) не успя да повтори добрите си игри и отпадна след втора загуба от Виктория Пилзен. Чехите победиха сръбския тим с 2:0 като гост и с общ резултат 5:0 продължиха напред.

Борусия Дортмунд - Од Гренланд 7:2
0:1 - Халворсен (19)
1:1 - Мхитарян (25)
2:1 -  Ройс (27)
3:1 - Ройс (32)
4:1 - Кагава (40)
5:1 - Гюндоган (51)
6:1 - Ройс (57)