Евертън отстрани Барнзли след невероятен трилър за Купата на Лигата (видео)

Отборът на Евертън измъкна изключително трудна победа в гостуването си на Барнзли от втория кръг за Купата на Лигата в Англия. "Карамелите" спечелиха с 5:3 след продължения в истински трилър на "Оукуел Стейдиъм".

Гостите на два пъти изоставаха в резултата, но и двата пъти съумяваха са изравнят. Първо Барнзли поведе с 2:0 след попадения на Уинал и Уоткинс в 22-ата и 28-ата минута, но Миралас в 51-ата и Нейсмит в 59-ата възстановиха равенството.

Домакините отново взеха преднина чрез Кроули в 60-ата минута, но Лукаку докара нещата до продължения за 3:3 в 78-ата минута.

В добавеното време обаче класата на Евертън си каза думата и първо в 96-ата минута автогол на Робъртс изведе гостите за пръв път напред в резултата, а след това Лукаку в 115-ата минута сложи окончателно точка на спора за крайното 3:5.