БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Рууни се отпуши и поведе Юнайтед за разгром над Брюж (видео)

Манчестър Юнайтед безпроблемно се класира за групите на Шампионската лига. Тази вечер английският тим победи с 4:0 Брюж в реванша от плейофа в Белгия и с общ резултат 7:1 продължава напред. Уейн Рууни бе героят за гостите в този мач. Той даде преднина на своя тим в 20-ата минута, а след това добави още две попадения в 49-ата и 56-ата минута и се отчете с хеттрик. Андер Ерера пък бе автор на четвъртия гол в 63-ата минута и окончателно подпечата победата на своя тим.

В началото и двата тима действаха доста предпазливо и положенията липсваха. В 20-ата минута обаче Манчестър Юнайтед изчака своя шанс и веднага се възползва. Мемфис Депай проби от крилото към наказателното поле, след което пусна хитър извеждащ пас за Уейн Рууни, който хладнокръвно реализира за 0:1. Така преднината на английския тим от двата мача стана 4:1 и този гол до голяма степен уби интригата.

В 34-ата минута "червените дяволи" имаха нов шанс, като Депай изскочи на стрелкова позиция, но се засуети и в последния момент ударът му бе блокиран от върнал се защитник.

В края на полувремето и играчите на Брюж имаха своите положения. В 41-ата минута Де Сутер стреля опасно от границата на наказателното поле, но Серхио Ромеро бе заел добра позиция и спаси. В 44-ата минута пък Диаби направи непростим пропуск. Той надбяга защитата на съперника и излезе очи в очи с Ромеро, който обаче хладнокръвно се хвърли в краката му и успя да избие топката в решителния момент и да му попречи да отбележи.

През второто полувреме обаче Юнайтед бе пълен господар на терена. В 49-ата минута след хубава комбинация на гостите Андер Ерера изведе Рууни на стрелкова позиция, а той без забавяне насочи топката в мрежата за 0:2. В 56-ата минута пък Мата асистира на "десетката" на червените дяволи, който отново бе точен за 0:3 и оформи своя хеттрик в мача. Три минути по-късно той можеше да отбележи и четвърти гол, като бе изведен сам срещу вратаря и опита технично да го прехвърли, но ударът му мина до гредата.

Все пак Манчестър стигна и до четвърто попадение в 63-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер с ювелирно подаване от дълбочина изведе Ерера на скорост зад защитата, а за испанецът не бе никакъв проблем да отбележи - 0:4.

До края гостите можеха да направят победата си дори още по-изразителна, но като че ли се смилиха над своя съперник. Все пак това бе най-голямата победа на "червените дяволи" от началото на сезона и с общ резултат от 7:1 те безпроблемно елиминираха Брюж и се завръщат в групите на Шампионската лига.