Ман Сити продължава рекордния си победен ход, излезе сам на върха (видео)

Отборът на Манчестър Сити постигна трета поредна победа от началото на сезона и общо девета поредна във Висшата лига заедно с тези от края на миналия сезон, след като се наложи с 2:0 при гостуването си на Евертън на "Гудисън Парк". Възпитаниците на Мануел Пелегрини демонстрират страхотна форма от началото на сезона и вече са еднолично начело в класирането на Висшата лига, като са единственият отбор с пълен актив от точки след първите три кръга, а освен това още не са допуснали гол. Те имат и впечатляващата голова разлика от 8:0 след три мача от началото на сезона.

Гостите откриха резултата резултата след час игра. Автор на попадението стана левият бек на "гражданите" Александър Коларов. Сръбският бранител се разписа от малък ъгъл почти от аутлинията след пас на Рахим Стърлинг. Сериозна вина за попаденито имаше и стражът на "карамелите" Тим Хауърд, който тръгна да покрива евентуално центриране на Коларов, но оголи близкия си ъгъл и точно там сърбинът прати топката.

Две минути преди края на редовните 90 Самир Насри подпечата успеха на гостите. Той получи добър извеждащ пас от Туре Яя и с елегантен прехвърлящ удар прониза Хауърд за втори път.

Първата част бе много интересна с доста положения и пред двете врати, но за съжаление на феновете по трибуните на "Гудисън Парк" без попадения. "Карамелите" все пак пратиха топката в мрежата чрез Ромелу Лукаку в средата на първата част, но попадението на белгиеца бе правилно отменено заради негова засада при паса на Рос Баркли.

Пред вратата на Тим Хауърд също бе напечено, като Манчестър Сити демонстрира познатата от началото на сезона бърза игра пред наказателното поле на съперника, но Рахим Стърлинг не успя да прати топката в опразнената врата след пас на Давид Силва. Младият нападател на "гражданите", привлечен през това лято за 49 милиона паунда от Ливърпул, подложи десния си крак към топката в ситуация, в която трябваше да опита да я прати в мрежата с левия.

В самия край на полувремето пък Ромелу Лукаку тресна горната греда зад Джо Харт с мощен удар с левия крак от фаул, изпълнен от границата на наказателното поле.

Още в първите секунди на второто полувреме гостите сътвориха поредната си опасност пред вратата на Тим Хауърд. Стърлинг изведе Давид Силва на стрелкова позиция по левия фланг, но испанецът уцели гредата.

Все пак натискът на гостите продължи и след час игра те стигнаха до откриване на резултата. Александър Коларов даде аванс на своя тим след пас на Стърлинг. Сръбският бранител се разписа от малък ъгъл почти от аутлинията след пас на Рахим Стърлинг. Сериозна вина за попаденито носеше и стражът на "карамелите" Тим Хауърд, който тръгна да покрива евентуално центриране на Коларов, но оголи близкия си ъгъл и точно там сърбинът прати топката.

Това попадение не спря натиска на гостите и само няколко минути след гола Хесус Навас също се озова на изключително чиста голова ситуация, но испанецът прати топката с мощен удар право в главата на Хауърд.

В последните минути на двубоя и домакините се опитаха да "покажат зъби", но Венсан Компани предотврати сигурен изравнителен гол, изчиствайки топката от голлинията след удар с глава на Гарет Бари.

В 88-ата минута обаче гостите подпечатаха своята победа. Влезлият като резерва Самир Насри оформи крайното 0:2, след като бе изведен отлично от Туре Яя в наказателното поле, а след това с още по-добро свое изпълнение прехвърли вратаря Хауърд и отбеляза за 0:2.