Монако се измъкна от загуба в Тулуза

Отборите на Тулуза и Монако завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от третия кръг на Лига 1. "Виолетовите" имаха инициативата през целия мач и могат да съжаляват, че не взеха пълен актив от точки тази вечер. Монегаските пък действаха мудно и явно вниманието им е насочено изцяло към реванша с Валенсия от баражите за влизане в Шампионската лига.

Резултатът бе открит от домакините в 22-ата минута, когато при едно бързо изпълнение на фаул защитата на Монако бе хваната неподготвена и Тонго Хамед Думбия успя да прокара топката в мрежата. В средата на втората част обаче гостите от Княжеството съумяха все пак да измъкнат точката, след като резервата Томас Лемар изравни с хубав удар от 20 метра. До края на мача домакините бяха по-активният тим, но така и не успяха да стигнат до втори гол, с което да вземат победата.

Така след първите си три мача в шампионата Монако има актив от пет точки, събрани от една победа и две равенства. Тулуза пък е с една по-малко.