Лион попарен от играч, който допреди седмица бе техен

Отборът на Лион допусна загуба с 1:2 като домакин на Рен в мач от третия кръг на Лига 1. "Хлапетата" бяха попарени от своя юноша Меди Зефан, който само допреди седмица бе играч на тима. Алжирецът отбеляза победното попадение и подаде на Педро Енрике за първия гол за бретанците. За Лион пък вкара Набил Фекир.

Резултатът бе открит още в осмата минута, когато Зефан изведе Енрике на стрелкова позиция и бразилецът откри с диагонален удар, при който Антони Лопеш не се намеси добре. Скоро обаче Фекир изравни, след като до него достигна една топка на границата на малкото наказателно поле. През втората част Зефан попари тотално бившите си съотборници с индивидуална акция и шут с десния крак.

По този начин Лион затвърждава бавния си старт на новия шампионат и записа първа загуба за първенство. След три изиграни кръга "хлапетата" имат само четири точки. Рен пък записа втора поредна победа и вече има шест точки.