Ван Перси с победен гол при голямото завръщане на "фенерите" (видео)

Отборът на Фенербахче спечели с 1:0 гостуването на Атрoмитос в Атина в нажежено балканско дерби с цената на мястото в групите на Лига Европа. Турският тим се домогна до преднина преди реванша с късен гол на звездната покупка Робин ван Перси в 90-ата минута. "Фенерите" се завърнаха на международната сцена, след като изтърпяха двугодишно наказание, наложено от УЕФА заради уреждане на мачове.

Напрегнатата среща предложи немалко положения, но попадението падна в самия край. В 29-ата минута Фернандао от гостите беше много близо да се разпише, но топката се отклони от гредата. В 90-ата минута холандският топнападател Ван Перси стреля неспасяемо с глава, като топката влезе в долния десен ъгъл на вратаря за крайното 0:1.

Атромитос - Фенербахче - 0:1
0:1 - Ван Перси (90)

Снимка: Twitter