Лориен се спаси от загуба в последната минута

Отборите на Лориен и Бастия завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от втория кръг на Лига 1. "Мерлузите" бяха по-активният тим през целия мач, но стигнаха до точката едва в даденото от съдията продължение.

Резултатът бе открит от корсиканците още в четвъртата минута. Флойд Айте се разписа след самостоятелна акция, преминала през двама защитници на домакините и вратаря Бенжамен Леком. Последваха няколко опасности пред вратата на Бастия, но до изравнителен гол се стигна чак в 91-ата минута. Тогава ветеранът Себастиен Скилачи спъна резервата Денис Буанга в наказателното поле и съдията Клемен Тюрпен посочи бялата точка. Зад топката застана Бенжамен Муканджо и реализира.

Така Бастия пропусна да се изкачи на върха на класирането с шест точки и за момента остава с четири на четвърто място. Лориен пък е с две, постигнати след два равни мача.