Шалке 04 напомни за най-добрите си дни (видео)

След колебливия последен сезон Шалке 04 показа красиво лице и надви Вердер (Бремен) с 3:0 като гост в мач от първия кръг на Бундеслигата. Автогол на Теодор Гебра Селасие преди почивката и попадения на Ерик Максим Чупо-Мотинг и Клаас-Ян Хунтелаар след нея гарантираха дебютните три точки в "кошницата" на новия наставник на "миньорите" Андре Брайтенрайтер. Той заложи на офанзивна схема с четирима атакуващи футболисти в лицето на Юлиан Дракслер, Чупо-Мотинг и централните нападатели Хунтелаар и Франко ди Санто. В същото време бившият защитник на Лудогорец Жуниор Кайсара остана резерва, независимо че беше титуляр през цялата подготовка.

Шалке се понрави с атрактивен футбол и много положения. Тимът можеше да води поне с два гола до средата на първото полувреме, но ключови намеси на бранителя Асани Лукимиа-Мулонготи попречиха за това. След това футболистите на Вердер изравниха играта и Златко Юнузович нямаше късмет в две ситуации. И точно когато бременци взимаха инициативата, се стигна до 34-ата минута, когато Гебре Селасие неволно засече топката с крак в собствената си мрежа. Интересното е, че последните две попадения на Шалке за миналия сезон отново бяха автоголове.

В 41-ата минута наивна грешка при контраатака на гостите ги лиши от излизане едно на едно с вратаря. Капитанът на Вердер Кламенс Фритц пробва да отговори с топовен шут в 43-ата минута, който мина над гредата.

Тимът от Гелзенкирхен продължи да надиграва своя опонент и в 52-ата минута Дракслер изведе Хунтелаар сам срещу Феликс Вийдвалд, но новият страж на домакините запази интригата с впечатляващ рефлекс. От това пропусна да се възползва Фин Бартелс, който в 58-ата минута не съумя да изравни от отлична ситуация, стреляйки ниско по земя на метър от гредата в аут.

Защитата на "зелените" играеше доста хазартно в опитите си да оставя съперниковите футболисти в засада и в 68-ата минута Чупо-Мотинг се възползва от това и направи 2:0.

Вердер нямаше сили и възможности дори да упражни натиск и пет минути преди края инкасира още едно попадение. Появилият се като смяна Льорой Сане пробяга голяма част от терена и асистира на Хунтелаар за крайното 3:0.

Мачът на "Везерщадион" ще се запомни и с негативното отношение на местните запалянковци към Франко ди Санто, който през лятото напусна клуба, за да премине в Шалке. "Ди Санто обича парите", гласеше транспарант сред публиката. Ръководството на бременци обаче беше решило да му връчи благодарствен плакет за вкараните голове за отбора, но стори това вътре в съблекалните, а не пред феновете навън.