Серина Уилямс прескочи с лекота препятствието Андреа Петкович

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис в канадския град Торонто с награден фонд 2,513 милиона долара. Трикратната шампионка се справи без особени затруднения с германката Андреа Петкович с 6:3, 6:2 за 62 минути.

Следващата съперничка на американката ще бъде Роберта Винчи (Италия), срещу която тя е спечелила и трите си мача, давайки общо едва 14 гейма на съперничката си. Винчи елиминира Дария Гаврилова с 6:4, 6:3 в третия кръг.

Защитаващата титлата си Агниешка Радванска (Полша) също продължава напред. Шестата в схемата се поизмъчи срещу французойката Ализе Корне, но стигна до успеха с 6:2, 4:6, 6:4. Полякинята, която навакса изоставане от 2:4 в решаващия трети сет срещу Корне, очаква номер 2 в схемата Симона Халеп от Румъния на четвъртфиналите.

Халеп елиминира Ангелик Кербер с 6:3, 5:7, 6:4 в мач с общо 17 пробива. Кербер, която беше в серия от седем поредни победи, след като през миналата седмица спечели трофея в Станфорд, имаше аванс от 3:2 в решаващия трети сет, но загуби четири от следващите пет гейма и отпадна.

Шампионката от 2006 година и номер 5 в схемата Ана Иванович (Сърбия) се наложи без проблеми над квалификантката Полона Херцог (Словения) с 6:2, 6:3 и на четвъртфиналите ще играе срещу швейцарката Белинда Бенчич, която отстрани Забине Лисицки (Германия) с 6:1, 1:6, 7:6(3).

Номер 15 Сара Ерани (Италия) елиминира бившата водачка в световната ранглиста Виктория Азаренка (Беларус) със 7:5, 6:3, а следващата й съперничка ще бъде квалификантката Леля Цуренко (Украйна), която надделя над Карина Витхьофт (Германия)с 6:3, 6:4.