Драматична загуба за Григор, мач с Джокович няма да има

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал. Българинът отстъпи в среща от втория кръг на Джак Сок след оспорвана битка със 7:5, 6:7 (5), 5:7. По този начин Гришо не можа да вземе реванш от американеца за загубата в първия кръг на "Ролан Граос" през май, а освен това пропусна да си осигури двубой в следващия кръг с водача в световната ранглиста Новак Джокович.

Срещата между Димитров и Сок беше изключително драматична. Българинът спечели първия сет и пропусна мачбол във втория, който отиде на сметката на неговия съперник след тайбрек. В решителната трета част Григор поведе с пробив, но не можа за задържи преднината си. Той отрази четири мачбола, за да изравни за 5:5, но в следващия си сервис гейм се пречупи и след два часа и половина трябваше да преклони глава.

Началото на мача беше обнадеждаващо. Димитров сервираше убедително и с лекота взимаше подаванията си. Хасковлията спечели 88% от точките си на първи сервис и 69% на втори. При 6:5 в своя полза Григор стигна до сетбол, а нервите на Сок не издържаха и той допусна двойна грешка.

В по-голямата част от втория сет Димитров отново игра на добро ниво и нямаше затруднения в геймовете, в които сервираше. При 5:5 той се озова в много трудна ситуация и изостана с 0:40, но въпреки това се измъкна и се доближи на гейм от крайната победа. Нещо повече - в следващия гейм той имаше мачбол, но го пропусна, а в тайбрека Сок се наложи със 7:5.

Решителният трети сет беше изпитание за характера и на двамата тенисисти. Гришо проби в началото, но отново не съумя да запази аванса си. Стигна се до 4:5, когато българинът бе опрян до стената. Цели 4 пъти той успя да отрази мачбол и в крайна сметка остана в двубоя. Сок взе сравнително лесно следващия си гейм и Димитров пак трябваше да демонстрира здрава психика. Този път обаче той не се справи, макар че поведе с 30:0, и загуби.