Бордо с голяма издънка на старта на шампионата

Отборът на Бордо допусна много сериозна издънка на старата на новия шампионат в Лига 1. Жирондинците допуснаха домакинска загуба с 1:2 от Реймс, след като десетина минути преди края на мача водеха с 1:0.

Домакините откриха резултата малко преди почивката, когато Уахиб Хазири бе точен, след като един дълъг пас на Максим Пундж стигна до него на удобна позиция. В 80-ата минута обаче Никола де Превил изравни след добра работа на резервата Грежон Киеи. Седем минути по-късно друга резерва в тима на Реймс - Теосон Джордан Сиебачо бе в прегръдките на съотборниците си. Младият нападател се възползва от неразбирателство между защитата и вратаря на Бордо Седрик Крарасо, за да прати топката за втори път в мрежата на жирондинците, а с това и да донесе неочакваната победа на тима си.