Байерн отпусна само минута слава на студенти (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) стартира участието в турнира за Купата на Германия с победа в тренировъчно темпо с 3:1 над петодивизионния Ньотинген в среща от първия кръг. Двубоят се игра на 30-хилядния стадион в Калрсруе, като всички билети бяха изкупени от жадуващите да видят първенеца на живо.

Артуро Видал вкара дебютния си гол за баварците още в 5-ата минута, реализирайки дузпа за игра с ръка. Звездният миг за аматьорите дойде в 16-ата минута, когато те изравниха чрез Никлас Хехт-Цирпел, който се възползва от лошо избиване на пазилия днес вместо Мануел Нойер нов вратар Свен Улрайх.

Само минута по-късно обаче Марио Гьотце върна аванса на Байерн, а в 26-ата минута Роберт Левандовски направи 3:1. След това тимът на Джосеп Гуардиола загуби интерес да мачка слабия си съперник и до края срещата се доиграваше. Това даде възможност на Ариен Робен да се появи в игра, след като дълго време лекуваше травма.

За Ньотинген играха основно студенти, учители, както и един застраховател, служител в рекламна агенция и др.

В петък баварците откриват новия сезон в Бундеслигата с домакинство на Хамбургер ШФ.

НЬОТИНГЕН - БАЙЕРН 1:3
0:1 Видал (5-дузпа)
1:1 Хехт-Цирпел (16)
1:2 Гьотце (17)
1:3 Левандовски (26)

БАЙЕРН: Улрайх, Рафиня, Боатенг, Алаба, Бернат, Кимих (74-Данте), Лаам (55-Робен), Видал (46-Хьойберг), Гьотце, Дъглас Коща, Левандовски