Нюкасъл и Саутхамптън направиха шоу при завръщането на Макларън в Премиър лийг (видео)

Нюкасъл и Саутхамптън направиха зрелищно равенство - 2:2, на "Сейнт Джеймсис Парк", като двубоят премина през много обрати и бе изпълнен с голям брой голови положения. Първо, в 24-ата минута, Грациано Пеле, изведе "светците" напред, след като засече на далечната греда с глава центриране на Седрик Соарес. Две минути преди почивката Папис Демба Сисе върна "свраките" в мача. Нападателят успя да засече с гърди пред голлинията едно центриране, което промени траекторията си след рикошет. В самото начало на втората част записалият много силен дебют Жоржиньо Вайналдум направи обрата пълен. Холандецът бе точен с глава за 2:1. Десетина минути преди края обаче резервата Шейн Лонг засече подаване на Тадич и изравни резултата.

В заключителните минути Садио Мане имаше две добри възможности да донесе трите точки на гостите, но не успя да се възползва от тях.

Новият наставник на Нюкасъл Стийв Макларън се завърна в Премиър лийг след осемгодишно отсъствие, докато "светците" днес бяха без своя мениджър Роналд Куман, който претърпя операция на ахилеса.