Загуба от Марсилия и още една лоша новина за Юве (видео)

Шампионът на Италия Ювентус загуби с 0:2 от Олимпик Марсилия в контрола, но това не бе най-лошата новина за старши треньора Масимилиано Алегри. Още в средата на първата част контузия получи новото попълнение Сами Кедира. Привлеченият от Реал Мадрид халф почувства остра болка в бедрото и беше изнесен на носилка. Головете за марсилци отбелязаха Ромен Алесандрини и Абделазиз Барада.

Това бе последна проверка за "бианконерите" преди мача за Суперкупата на Италия срещу Лацио, който е следващата седмица в Шанхай. Над 60 000 изпълниха трибуните на "Велодром" и останаха доволни от видяното.

Ювентус беше без контузените Джорджо Киелини, Андреа Бардзали и Фернандо Йоренте, а Роберто Перейра се появи за първи път в контролните мачове, като зае мястото на Пауло Дибала зад двамата нападатели Марио Манджукич и Алваро Мората.

В първите минути Юве доминираше и удар с глава на Пол Погба беше изчистен от голлинията от Алесандрини, а после Мората стреля над вратата. Сами Кедира също имаше възможност да открие резултата, но не успя да преодолее Стив Манданда. В средата на полувремето германският национал се контузи и трябваше да бъде заменен. Според първоначалните информации става дума за разтежение, което ще попречи на Кедира да излезе срещу Лацио.

В 35-ата минута Марсилия поведе с доста куриозен гол. Алесандрини се опита да центрира, но не го направи по най-добрия начин, а топката описа странна парабола и прехвърли Джанлуиджи Буфон. Малко по-късно стражът на Юве трябваше да се намесва след удар на Флориан Товен, а в самия край на полувремето Лихтщайнер беше изгонен за реплика към рефера.

Въпреки приятелския характер на двубоя, "старата госпожа" игра с 10 човека след почивката и домакините доминираха. Буфон отрази изстрели на Бенжамен Менди и Никола Н'Кулу, а Погба уцели напречната греда от фаул в 67-ата минута. В края на срещата лоша изява на Маурисио Исла позволи на Абделазиз Барада да затвърди успеха на французите.

ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ - ЮВЕНТУС 2:0 (1:0)
1:0 Алесандрини (35)
2:0 Барада (84)