Реал Мадрид загуби с дузпи от Рома в дебюта на Бенитес (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид започна със загуба с дузпи (0:0 в редовното време и 6:7 при дузпите) срещу Рома в първия си мач от приятелския турнир International Champions Cup, игран при температура около 5 градуса по Целзий пред над 80 хиляди зрители в Мелбърн. Двубоят откри ерата "Рафаел Бенитес" за мадридистите. Като цяло двата тима си размениха по едно полувреме, като след почивката "белите" натиснаха сериозно, а съдията Марк Клатънбърг ощети испанците, неотсъждайки дузпа в края на срещата. При дузпите единствено дошлият от Еспаньол Лукас Васкес не успя да се разпише.

Рафаел Бенитес разположи схема 4-2-3-1 в първия си неофициален мач. Кристиано Роналдо заигра на върха на нападението, подкрепян от Гарет Бейл, Мартин Йодегор и Хесе Родригес. Легендата Франческо Тоти поведе атаката на римляните заедно с Яго Фалке и Жервиньо.

Реал Мадрид - Рома Срещата започна със страхотна възомжност пред италианския тим. В петата минута Даниеле де Роси нацели напречната греда след разбъркване в наказателното поле на "белите". В десетата Серхио Рамос пропусна първия добър шанс за испанците след удар при корнер. В 12-ата добра комбинация между Яго Фалке, Раджа Наинголан и Жервиньо застраши вратата на Кейлор Навас, но Даниел Карвахал изчисти в корнер.

Реал Мадрид - Рома В 13-ата един от най-активните - Жервиньо, беше спънат в опасна близост до вратата от Асиер Ияраменди. Тимът от "Сантиаго Бернабеу" опитваше бързи акции с постоянна размяна на местата на четиримата отпред. Въпреки това ударите към Морган де Санктис бяха рядкост. На другата врата Кейлор Навас на няколко пъти показа класа. В 32-ата костариканският страж спаси удар отблизо на Учан. Тоти напусна игра десетина минути преди края на полувремето и на негово място влезе по-острият Сейду Думбия. Като цяло преди почивката двата тима ни представиха добър футбол с динамично темпо.

Реал Мадрид - Рома

Двамата треньори направиха множество смени за началото на втората част. През второто полувреме "лос бланкос" натикаха своя съперник в наказателното му поле. В 47-ата минута тимът на Рафа изгради страхотно нападение по десния фланг. Шест минути по-късно след удар на Бейл с глава от корнер топката премина много близо до гредата. Обходните действия на испанския тим не донасяха достатъчно опасности.

Реал Мадрид - Рома - 6:7 (при дузпите) Чак в края на срещата играта се оживи. В 82-ата минута Торосидис игра с ръка в наказателното поле на италианците, но реферът Марк Клатънберг замълча и ощети "лос меренгес". Две минути по-късно новото попълнение Лукас Васкес финтира защитник и сам срещу вратаря би в неговите крака. Това беше най-чистото положение за кастилци от началото на двубоя. В 86-ата защитата на Мадрид се пропука и остави Дестро да шутира опасно от въздуха.

Реал Мадрид - Рома - 6:7 (при дузпите) При дузпите 13 футболисти бяха безгрешни, а грешката направи Лукас Васкес. При повечето дузпи двамата вратари не успяха да предугадят ъгъла на удара. Флоренци и Начо Фернандес пък получиха помощ от гредите. При изпълнението на 13-ата дузпа Васкес не показа здрави нерви и би във вратаря Де Санктис. След това ветеранът Сейду Кейта опъна мрежата за крайната победа.

РЕАЛ МАДРИД - РОМА - 0:0 в редовното време (6:7 при дузпите)
1:0 - Данило бележи
1:1 - Пянич бележи
2:1 - Кроос бележи
2:2 - Ляич бележи
3:2 - Лукас Силва бележи
3:3 - Дестро бележи
4:3 - Иско бележи