Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Испанската доминация продължава (видео)

Доминацията на Испания при жените до 20-годишна възраст продължава с пълна сила. “Ла Фурия” спечели ЕвроБаскет 2015 Дивизия А, надигравайки Франция във финалната среща с 19 точки разлика - 66:47 и по този начин спечели петата си титла в последните девет издания на елитното първенство на Европа, което тази година се проведе на канарския остров Лансароте. Любопитен факт е, че точно тази генерация спечели последователно титлите на предходните възрасти (16 и 18-годишни) и така запълва златната си колекция.

Младите надежди на испанския баскетбол завършиха шампионата с пълен актив - 9 победи от 9 мача, като всеки един от успехите на водения от Хосе Игнасио Ернандес треньор бе с двуцифрена разлика.

В битката за златото най-много точки за Испания вкара Летисия Ромеро - 22, а към тях добави 4 борби и 3 асистенции. Лаура Кеведо добави 12 точки, докато Лая Флорес приключи с 11. Аби Гайе единствена завърши с двуцифрен точков актив за сребърните медалистки от Франция, реализирайки 14 точки.

Бронзовите медали пък бяха спечелени от Холандия. Момичетата от “Ниската земя” победиха Русия с 63:51 в малкия финал.

Звездата на испанките Ромеро бе избрана единодушно за “Най-полезен играч” на турнира със средни показатели от 12.8 точки, 5.7 борби и 4.0 асистенции, като това е втори подобен приз за нея. Талантливата баскетболистка взе и наградата за MVP при 18-годишните през 2013 година, когато отново изведе родината си до титлата след успех над Франция.

Освен Ромеро в идеалната петица място намериха Марин Йоанес и Аби Гайе от Франция, Емесе Хоф от Холандия и още една представителка на шампионките - Лаура Кеведо.