Дортмунд игра едновременно срещу 29 футболисти (видео)

Изгубилият блясъка си през миналия сезон Борусия (Дортмунд) постигна гръмка победа със 17:0 във втората си предсезонна контрола. Съперник обаче не бяха активни футболисти, а сборен отбор от германски атлети, участвали на Олимпиади - Team Gold, което обяснява и резултата. 41 200 запалянковци дойдоха на "Сигнал Идуна Парк" в празничния ден, с което бяха събрани 250 000 евро, които ще бъдат дарени на Фондацията за подпомагане на германските спортисти. В състава на Team Gold личаха имената на легендата в ски-скока Свен Ханавалд, хандбалния вратар Силвио Хайнефетер, шампиона в плажния волейбол Йонас Рекерман и др.

Борусия (Дортмунд) се представи пред феновете със 17:0

Срещата се игра в две полувремена от по 35 минути. След първото Борусия водеше с 6:0, а след това бяха реализирани още 11 попадения. В последните няколко минути, когато резултатът вече беше 17:0, в игра за олимпийците влязоха едновременно всичките 29 състезатели, докато футболистите на Томас Тухел бяха само десетима, тъй като Чиро Имобиле получи контузия. И в това числено превъзходство обаче съперникът не успя да вкара дори почетен гол.

В петък Борусия игра с аматьорите от Реде и спечели с 5:0. Както вчера, така и днес треньорът Тухел заложи на различни състави през двете полувремена. Различни бяха и схемите на игра - след вчерашното 4-1-4-1, днес видяхме 4-3-3, последвано от 4-2-3-1.

С днешния забавен мач обаче приключва лесната част от подготовката. Утре "жълто-черните" заминават на турне в Азия, където им предстоят спаринги с Кавазаки Фронтале в Япония (7 юли) и Джохор Саутърн Тайгърс в Малайзия (9 юли). След завръщането в Европа остават контроли с Бохум като гост (17 юли), Люцерн в Швейцария (21 юли) и Ювентус, отново в Швейцария (25 юли)

Борусия (Д) - Team Gold 17:0

Голмайстори: 1:0 Блашчиковски (3), 2:0 Обамеянг (6), 3:0 Кампъл (8), 4:0 Обамеянг (12) 5:0 Обамеянг (16), 6:0 Блашчиковски (21), 7:0 Маруока (36), 8:0 Брендел (37-автогол), 9:0 Хофман (39), 10:0 Ройс (40), 11:0 Имобиле (43). 12:0 Щенцел (45), 13:0 Хофман (47), 14:0 Кастрo (48), 15:0 Хофман (53), 16:0 Имобиле (58), 17:0 Имобиле (63)

Борусия (I полувреме): Вайденфелер, Кирх, Суботич, Станкович, Дурм, Бендер, Гюндоган, Мхитарян, Блашчиковски, Обамеянг, Кампъл

Борусия (II полувреме): Бюрки, Щенцъл, Хумелс, Сократис, Шмелцер, Вайгъл, Кастро, Хофман, Ройс, Маруока, Имобиле