Ето съмнителните мачове на Катания - замесени са отбори на трима българи

Италианската прокуратура обяви мачовете, където арестуваните днес седем ръководни фактори на Катаня са подкупвали провитвникови състезатели, за да може сицилианците да победят и да запазят мястото си в Серия "Б през изминалия сезон
. Всеки футболист е взимал около 10 000 евро средно, твърдят на Апенините.
Интересното е, че три от тези пет двубоя са срещу тимовете на българските нападатели Валери Божинов - Тернана и Андрей Гълъбинов - Ливорно, както и този на Павел Виданов - Трапани. Единствено Гълъбинов взима участие като резерва за своя тим във въпросната среща, като помагна на тима си да стигне до равенството 1:1 в петата минута на даденото продължение. Той влиза резерва в 67-ата минута при резултат 0:1 в полза на сицилианците. Именно тази среща Катания завършва наравно, а в останалите четири постига победи - на 2-и април Варезе - Катания (0:3), на 11-и април Катания - Трапани (4:1), на 19-и април Латина - Катания (1:2), на 24-и април Катания - Тернана (2:0) и на 2-и май Катания - Ливорно (1:1). Освен тях в момента се разследва и победата на Катания с 1:0 над Авелино на 19-и март тази година.
Благодарение на тези резултати Катаня завърши на 15-то място в Серия "Б" с 49 точки, а бараж за оставане играха отборите останали с 47 точки Модена и Виртус Ентела.