Turisti от Frankfurt спечелиха BG CUP
Тимът на FC Turisti Frankfurt (Германия) стана шампион в тазгодишното издание на BG CUP - футболния турнир на българите в чужбина. Надпреварата се проведе на 20 юни в модерния спортен комплекс в Бон-Нидеркасел, Германия. Втори останаха футболистите на Strassbourg United от Франция, а FC Bulgarien Dortmund от Германия заеха трета позиция.
По традиция футболната надпревара се състоя в рамките на един ден, като се играеше едновременно на шест футболни игрища. Специален гост беше бившият национал на България Чавдар Янков, който откри надпреварата, участва в официалното закриване, а освен това взе участие и в самите мачове като част от един от тимовете. 
Изиграха се общо 96 двубоя, свирени от съдии от Германския футболен съюз. Фолклорен танцов състав Луди млади от Кьолн зарадва с народни танци, а имаше и томбола с много награди. Турнирът завърши вечерта в Кьолн с традиционното I Love BG- парти.
Kласиране:
1-во място - FC Turisti Frankfurt (Германия)
2-ро място - Strassbourg United (Франция)
3-то място - FC Bulgarien Dortmund (Германия)
Специални статуетки:
Кирил Кирков (FC Frakfurt) - най-добър вратар
Стефан Илиев (Pirin Mannheim) - най-добър голмайстор
Северноморец (Хага) - награда за Fairplay