Испания се справи с Беларус в мач №100 на Дел Боске (видео)

Испания победи с 1:0 като гост Беларус в среща от квалификационна Група "С" за Евро 2016. Попадението отбеляза Давид Силва в 45-ата минута. Мачът бе по-специален за селекционера на "Ла Роха" Висенте Дел Боске, тъй като бе под №100 начело на националния тим за бившия наставник на Реал Мадрид. Испанците заемат второ място в класирането в групата с 15 точки, 3 по-малко от лидера Словакия. Беларус се намира на четвърта позиция с 4 точки.

Още във втората минута Педро Родригес бе близо до гол във вратата на Беларус. Неориентирана игра на отбраната на домакините позволи на Педро да получи топката в много опасна зона за тима на Беларус, но стражът Андрей Гормунов се намеси отлично, като скъси максимално ъгъла и отрази удара на нападателя на Барселона. В 9-ата минута Алваро Мората пропусна чудесна възможност за откриване на резултата. Нападателят на Ювентус бе намерен с прекрасен пас от Сеск Фабрегас в наказателното поле на домакините, но не уцели вратата на Горбунов. Три минути след това Горбунов отново се намеси блестящо и не позволи на Педро да изведе "Ла Роха" напред в резултата.

В 19-ата минута испанците отново бяха близо до реализиране на гол, но Горбунов закова топката на голлинията след удар с глава на Серхио Рамос след центриране от корнер. Малко след това и пред Давид Силва се откри шанс за гол, но ударът му от въздуха не намери чертанията на вратата на Беларус.

Действията продължаваха да се развиват почти изцяло пред вратата на домакините и в 32-ата минута малко не достигна на Жорди Алба да вкара изключително красив гол. Левият бек на Барселона отправи свиреп изстрел от въздуха, но топката профуча встрани от целта.

Атаките към беларуската врата не спираха и в 45-ата минута футболистите на Висенте Дел Боске най-после поведоха с 1:0 в резултата. Това се случи след грешка на иначе непробиваемия дотук Горбунов, който увисна след центриране от фаул и това даде шанс на Давид Силва да реализира третия си гол от началото на евроквалификациите. Силва овладя майсторски топката и я насочи във вратата, въпреки че няколко играчи на Беларус се бяха наредили на голлинията в отчаян опит да спрат пътя на топката към мрежата.

В добавеното време испанците имаха и нови възможности за гол, но в крайна сметка се оттеглиха в съблекалнята на почивката с преднина от едно попадение.

Испанците не изглеждаха максимално концентрирани в началните минути на второто полувреме и словаците пропуснаха златен шанс да ги накажат за това. В 49-ата минута Сергей Корниленко бе изведен очи в очи с Икер Касийяс, но опитният вратар на Реал Мадрид с великолепна проява му попречи да изравни резултата. Секунди по-късно Максим Володко изпрати топката в мрежата зад Касийяс, но попадението бе правилно отменено заради засада.

В 56-ата минута домакините пропиляха нова идеална възможност за изразвянаве на резултата. Левият бек Максим Бордачов бе изпуснат от защитата на гостите в наказателното поле, но изстрелът му с десния крак бе много неточен.

Испанците се опитаха да решат мача с втори гол, но той им убягна. В 84-ата минута Силва имаше великолепна възможност да сложи край на интригата, но след атака отляво, халфът на Манчестър Сити не успя да нанесе достатъчно добър удар и Горбунов спаси. В заключителните минути испанците пропуснаха още голови положени, но по-важното бе, че прибавиха нови 3 точки към актива си.

БЕЛАРУС - ИСПАНИЯ 0:1