Австралия с шокиращо 3:0 над Италия (ВИДЕО)

Националният волейболен отбор на Австралия записа историческа първа победа в първата дивизия на Световната лига. "Кенгурата" изключително шокиращо биха категорично като гости Италия с 3:0 (25:16, 25:18, 25:21) в първия мач помежду им от 3-ия кръг в Група "А", игран късно снощи пред близо 5000 зрители в зала "Пала Арекс" в Йезоло. Втората среща между двата тима е утре (14 юни) от 21,00 часа българско време във Верона.

Италианският селекционер на австралийците Роберто Сантили добре се бе подготвил срещу сънародниците си и не им позволи да вземат нито един гейм. Гостите тръгнаха много силно на блокада и бързо поведоха с 14:7 в първия гейма. Въпреки усилията на "Скуадра адзура", Австралия спокойно взе гейма с комфортен аванс от 25:16. Втората част се разви по идентичен начин. "Кенгурата" дръпнаха с 13:8, което направо шокира домакините. Италия успя да стопи изоставането си до 16:14, но в крайна сметка Австралия поведе с 2:0 след 25:18 след силна игра в атака на Томас Едгър. Третият гейм на мача бе най-равностоен. Италианците дръпнаха с 9:7, но постепенно австралийските волейболисти пречупиха всичките им надежди и обърнаха до 17:15 в своя полза. Момчетата на Роберто Сантили без особени проблеми спечелиха гейма с 25:21, а с това и мача с 3:0.

Над всички за австралийския тим бе Томас Едгър с 22 точки (1 блок, 3 аса и 62% ефективност в атака) за победата. За "адзурите" Лука Ветори завърши с 15 точки.

ИТАЛИЯ - АВСТРАЛИЯ 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)
ИТАЛИЯ: Лука Ветори 15, Иван Зайцев 1, Драган Травица 1, Емануеле Бирарели 4, Симоне Анцани 3, Якопо Бото 6 - Масимо Колачи-либеро (Луиджи Рандацо 8, Симоне Джианели 2, Салваторе Росини-либеро)
Старши-треньор: Мауро Беруто
АВСТРАЛИЯ: Джейкъб Гаймър 6, Пол Сандерсън 12, Томас Едгър 22, Ниймая Моут 5, Самюел Уолкър 8, Григорий Сукочев 2 - Люк Пери-либеро (Томас Ходжес, Харисън Пийкок, Нейтън Робъртс)
Старши-треньор: Роберто Сантили.