Бразилия с чисто 3:0 срещу Австралия! Феноменален Лукарели "избухна" с 20 точки, 81% атака (ВИДЕО)

Световните вицешампиони от Бразилия записаха 4-а поредна победа от началото на сезона в Група А на Световната лига, след като записаха чисто 3:0 (31:29, 25:19, 25:19) над Австралия във втората среща, която се игра пред  5225 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Адиб Мойзеш Диб" в Сао Бернардо до Кампо.

Бразилците отново бяха водени от помощник-треньора си Роберлей Леоналдо, заради наказанието на Бернардо Резенде за 10 мача.

Австралийците дадоха сериозен отпор в първата част, която домакините спечелиха изключително трудно с 31:29. Във втората и третата част Рикардо Лукарели поведе съотборниците си към по-спокойна е ефективна игра и сес стигна до чист успах с 3:0 гейма.

Рикардо Лукарели заби 20 точки (1 ас, 1 блок, 81% ефективност в атака), а Исак Сантос (2 аса, 2 блока) и Уолъс Де Соуза (1 блок) добавиха по 11 точки.

Томас Едгар се отличи с 13 точки за Австралия, а Пол Сандерсън добави още 12 точки.

БРАЗИЛИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:0 (31:29, 25:19, 25:19)

БРАЗИЛИЯ: Рафаел да Оливера 2, Рикардо Лукарели 20, Исак Сантос 11, Уолъс Де Соуза 11, Лукас Сааткамп 8, Лукас Лох 4 - Сержио Сантос-либеро (Уилям Аржона, Евандро Гера 1, Тиаго Брендъл)
Треньор: Роберлей Леоналдо
АВСТРАЛИЯ: Джейкъб Геймър 3, Бенджамин Бел 1, Томас Едгар 13, Пол Сандерсън 12, Нийемая Моту 5, Самюел Уолкър 6 - Люк Пери-либеро (Нейтън Робъртс, Григорий Сукочев, Томас Ходж 7)
Старши-треньор: Роберто Сантили.