Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

ЦСКА стана шампион при девойките старша възраст

Отборът на ЦСКА е новият шампион на България по волейбол за девойки старша възраст. Младите армейки триумфираха пред собствена публика в столичната зала "Васил Симов", след като на финала победиха Казанлък с 3:1 (24:26, 27:25, 25:22, 25:16).

Над 450 фенове изпълниха залата, като и двата тима имаха своите поддръжници. Двубоят бе достоен финал на надпреварата, а спорът за титлата противопостави два равностойни съперника и донесе много емоции на публиката. Напрежението обаче си каза думата, като мачът бе изпълнен с много обрати. Ключовият момент в срещата се оказа третият гейм, в който "червените" се наложиха с 25:22. В оказалата се последна четвърта част домакините взеха ранен аванс - 8:4, който не изпуснаха до края и заслужено грабнаха златните медали след общо 5 поредни победи в държавните финали.

Бронзовите медали пък отидоха при младите волейболистки на Марица (Пловдид), които победиха категорично Левски с 3:0 (25:17, 25:13, 25:19).