Босът на Спартак (М): Петото място е позор

Собственикът на руския футболен гранд Спартак (Москва) Леонид Федун заяви, че отборът все още не е изпълнил целта си през сезона, въпреки че вече си осигури класиране в Лига Европа. Столичани снощи победиха гостуващия Терек (Грозни) с 3:0 и си гарантираха най-малко петото място кръг преди края на сезона. Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за домакините, но беше заменен четвърт час преди края от Александър Зуев. Федун обаче беше категоричен, че задачата пред отбора е била място в топ 4.

"Не, все още не сме изпълнили целта си за този сезон. Задачата беше - четвърто място. Петата позиция за Спартак до голяма степен може да бъде считана за позор", коментира собственикът на клуба.

Спартак има минимални шансове да се пребори за четвъртото място, тъй като изостава на 3 точки зад ФК Краснодар. В последния кръг от кампанията в събота столичани се нуждаят от задължителна загуба на съперника в домакинството на Амкар (Перм), като в същото време те трябва да спечелят на терена на предпоследния и борещ се за оцеляване тим на Уфа.

Федун отказа да коментира и въпроса с бъдещето на старши треньора Дмитрий Аленичев, който води състава от миналото лято. "Почакайте съвета на директорите след края на сезона и тогава ще разберете", отговори той на въпрос дали е доволен от първия сезон на Аленичев на кормилото на отбора. Клубната управа на столичани се събира на 24 май.