Аталанта удари Дженоа

Тимът на Аталанта надви с 2:1 Дженоа насред "Луиджи Ферарис" в последния мач на двата клуба за този сезон в Серия "А". Отборите вече се бяха спасили и играеха за публиката, тъй като нямаше никакво значение крайният резултат. "Грифоните" бяха с приповдигнато настроение след разромното 3:0 над Сампдория в дербито на Генуа преди седмица, като имаха инициативата през почти цялата среща, но въпреки това завършиха сезона в поражение.

След нулево равенство на почивката и няколко пропуска на Дженоа Марко Д'Алесандро в 52-ата минута даде аванс на гостите със своя трети гол този сезон. Дебютиращият за "бергамаските" вратар Борис Радунович направи страхотен мач, но в 58-ата минута Леонардо Паволети изравни със своя 14-и гол, като даде сериозна заявка за участие на Евро 2016 година. Двубоят отиваше към равенство, когато в 82-ата минута резерва Ясмин Куртич донесе победата на гостите.

До края на срещата Горан Пандев пропусна добра възможност за 2:2, като за първи път в кариерата си завърши сезона без отбелязан гол.

Дженоа остана с 46 точки на 10-о място, докато Аталанта с 45 на 13-о място.