Изпадналият Нюкасъл хвърли здрав бой на Тотнъм (видео)

Отборът на Нюкасъл Юнайтед, който официално изпадна в средата на седмицата, разби с 5:1 гостуващия Тотнъм, който пък допреди дни се бореше за титлата в Премиър лийг. Момчетата на Рафаел Бенитес се разаправиха с тези на Маурисио Почетино, като с десетима на терена вкараха три безответни гола във вратата на Уго Лорис. Жоржиньо Вайналдум (19) и Александър Митрович (39) дадоха преднина на "джордитата". Ерик Ламела намали в 61-ата, а в 67-ата Митрович беше изгонен за много грубо нарушение. След червения картон Нюкасъл вкара цели три гола чрез Вайналдум (72 - дузпа), Роландо Аарънс (85) и Дарил Янмаат (86).

През първата част играта на "шпорите" не вървеше. Продължителното владение на топката не помагаше за създаване на голови опасности. В мрежата на лондончани пък паднаха две попадения. В 19-ата минута Жоржиньо Вайналдум реализира от десет метра. Въпреки че загуби равновесие, той успя да насочи в долния ляв ъгъл на вратаря. Столичани опитваха далечни изстрели, повечето от които бяха разочароващи.

Най-интересното в средата на полувремето беше във въздуха над терена, където се появи специален самолет с подигравателни думи от феновете на Съндърланд. В 39-ата минута простичко, но и много ефективно "джордитата" изградиха атака, топката беше центрирана отдясно и Александър Митрович вкара с глава, намирайки горния ляв ъгъл на Уго Лорис. Това беше гол номер 1000 в Премиър лийг през настоящия сезон. В 72-ата домакините получиха дузпа след нарушение на Ян Вертонген. Вайналдум реализира за 3:1. В рамките само на една минута между 85-ата и 86-ата Нюкасъл реализира нови два гола за ужас на Почетино. Резервата Аарънс вкара четвъртия след грешка в защитата и подаде за петия гол в срещата, отбелязан от Янмаат след технично ниско насочване. Резултатът можеше да е още по-убедителен за домакините, след като в последните минути бяха направени фрапантни пропуски, а и гредата спаси лондончани.

Така "Сейнт Джеймсис Парк" изпрати с овации своя тим въпреки проваления сезон. Феновете открито поискаха от Рафаел Бенитес да остане и за следващата кампания в Чемпиъншип. Тотнъм и тази година остана зад Арсенал в крайното класиране, както повелява традицията в последните две десетилетия.

Снимки: Getty Images/Guliver