Атлетико надви Селта, Торес пак бележи

Отборът на Атлетико Мадрид завърши участието си в Примера с победа с 2:0 над Селта в среща от последния кръг, играна на "Висенте Калдерон". Фернандо Торес (51) и Антоан Гризман (54) вкараха попаденията за успеха. "Дюшекчиите" приключват първенството на трета позиция, но голямата им цел остава финала в Шампионската лига.

Тимът на Диего Симеоне започна по-силно в търсене на ранен гол. В осмата минута Диего Годин нямаше късмет. След удар с глава от 15 метра топката първо се отклони от напречната греда, а след това и от страничната. В 15-ата Фабиан Ореяна застраши вратата на Ян Облак. В 26-ата "рохибланкос" развиха хубава контра, при която Карлес Планас изчисти малко пред Торес. В 37-ата Облак спаси опасен изстрел на Нолито. В края на полувремето словенският страж отново се справи с удар на Нолито от пряк свободен.

В началото на втората част домакините решиха спора. В 51-ата минута Даниел Вас не игра добре с глава при корнер, а Торес реализира с акробатичен удар на втората греда. В 54-ата Ел Ниньо отново стреля със задна ножица, топката се отклони от напречната греда, а Гризман вкара с глава при добавка - 2:0. С тези две попадения играта се поуспокои и топката се движеше предимно в средата на терена. Най-добрата новина за Атлети обаче беше завръщането на Тиаго Мендеш. След месеци лечение на контузия португалецът записа десетина минути в края.

На 28 май е големият мач за Атлетико Мадрид. Дотогава тимът на Симеоне няма да има нова среща. Фернандо Торес пък е все по-близо до участие на Европейското първенство.

Снимка: Getty Images/Guliver