Ройс спаси Дортмунд на финала, "жълто-черните" завършват с няколко рекорда (видео)

Борусия (Дортмунд) успя да завърши сезона без нито една домакинска загуба в шампионата, след като направи 2:2 с Кьолн в последния кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" поведоха с гол на Гонсало Кастро (11'), но допуснаха пълен обрат до почивката. Точни за "козлите" бяха Антони Модест (27') и Милош Йоич (43'). Марко Ройс обаче успя да донесе точката на домакините от пряк свободен удар 1/4 час преди края.

Така Борусия стана единственият отбор от Бундеслигата, който завършва сезона без загуба у дома. Селекцията на Томас Тухел спечели 45 точки на "Сигнал Идуна Парк" през сезона, което е рекорд за клуба. Заедно с това Борусия подобри още едно клубно постижение - за най-много голове, отбелязани в рамките на един сезон - 82.

Кастро сложи началото с много техничен удар от около 25 метра, след който прати топката в горния ляв ъгъл. Модест изравни в 27-ата минута, когато засече от границата на малкото наказателно поле остро центриране на Рисе. Две минути преди почивката Йоич направи обрата пълен, след като прехвърли елегантно Бюрки. В 75-ата минута Ройс оформи крайното 2:2 след добро изпълнение на пряк свободен удар и рикошет в бранител на гостите.

Кьолн завършва на девето място, което означава, че за първи път от 1991/92 година "козлите" финишират в първата половина на класирането.

Сега Борусия (Дортмунд) насочва вниманието си към финала за Купата на Германия срещу шампиона Байерн (Мюнхен). Двубоят е следващата събота.